עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות
בלוג קולנוע של המוח
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מנתק המים עידן הובל

02/08/2013 15:08
sason
מנתק המים, עידן הובל
קונטרס דוחה של קולנוע אומנותי בעל חשיבות יתר אל מול מצבו של פועל עצוב וקשה יום. הכל בניצוחו של במאי המנצל וסוחט את הקונטרס באופן בוטה וללא כל בגרות קולנועית כדי לקנות לו יוקרה וחשיבות.
אם בענייני עוני ועוולות הקיום עסקינן אז כל הסנוביות העלק מרומזת של שתיקות בריבוע (באיחור אופנתי וחסר טקט שכל עדר הארט האוס חלף כבר את אירופה המנופחת מחשיבות עצמית) פשוט לא מתאימות לסרט.
משה איבגי טעות בליהוק, כל הביטים בסרט יותר מעניינים ממנו. משה ממרום מעמדו מסתובב, כיאה לסרט התבוננות ארט האוס קלאסי, עם פרצוף תחת של מסכן, ובטח הבמאי יקרא לזה "אמת" קיומית, בסדר, אמת שכבר מזמן הפכה לקלישאה. בפוסטר כתוב אחד מהתפקידים הטובים של איבגי, ההפך המצער הוא הנכון!
משפחה אוכלת ולא מדברת כאילו מישהו מת - למה? משה מנתק מים פעם ועוד פעם - כאילו הוא רוצח? קצת מוגזם לא? לא נוצרת תחושת גודש, או מחנק של קיום בלתי אפשרי, אלא רק חוסר סבלנות בצפייה, המצב קשה בסדר הבנו, מה עוד? כלום, בוא נסחט ונמרח את המסכנות לאורך כל הסרט, אוקיי, נניח שזו החלטה אינטילגנטית, שיש כאן משהו אחר ומרגש מהתבוננות שהיא אחד לאחד, ואין לי כאן כוונה להצדיק איזה ריאליזם מחוספס, כי זה לא המקרה, יותר מרגיש סרט של יושבי בית קפה בתל אביב שמגיעים כדי להראות לנו איך זה וכמה קשה להם שם ואז חזרה לבתי הקפה בתל אביב. כנראה שזה סיפורו של הבמאי אבל הוא לא הסכיל להתבונן בה ברגישות אלא בניצול ובשנאה אליטיסטית להיסטוריה הפרטית שלו.
בטח הצילום העלק פשוט ובשל כך מפואר/מזויף אמור לחדש לי משהו מפעם לפעם אך התחושה היא של עוני לא במציאות אלא בתסריט ובביצוע, הרגעים נמתחים בפשטנות אינפנטילית לפיצ'ר. הקו העלילתי היחד של האבא והבן סביב אימוני הכדורגל של הבן כל כך קלישאתי ודל בחומרים ופשוט לא מעניין. סרט יבש כמו קוץ המנסה להדחף בין סרטים חשובים לדקור אותם באדרת הקוצים שהוא עוטר ובכך לתפוס את מקומו. סרט מסכן ומסוכן.   
דידי
02/08/2013 15:57
נשמה שלי, אתה חייב להפסיק לאונן ולמצוא לעצמך אהבה. המרמור הוא אם כל חטאת. אוהבת, אמא
הבריון
02/08/2013 16:45
במאי זה משמש כקורא תקצירים במסלול פיתוח בקרן הקולנוע.הדרך הבטוחה לריסוק הסופי של הקולנוע הישראלי שכבר מרוסק גם כך.
דנה
25/03/2018 00:20
איזה טיפוס מסכן אתה בכיין ממורמר בטח וונאבי קולנעון ולא הלך לך..
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: